Навчання дітей англійській - поради батькам
Як прищепити дитині любов до іноземної мови та заохочувати її старання у вивченні англійської – коротка інструкція у нашій статті!
Діти з маленького віку починають вивчати рідну мову, щоб розмовляти з батьками, з однолітками та друзями. Сьогодні дуже важливо знати англійську мову, і вчити її краще з самого дитинства.
Коли починати вивчати англійську
Почнемо з головного: коли почати вивчати англійську з дитиною. Враховуючи, що в наш час знання англійської – незамінна навичка, навчати дитину радять із 3-х років. У дитячих садках англійська все частіше з'являється у ряді обов'язкових предметів. Це можливість підготувати малюка до інтенсивного вивчення англійської у школі.
Роль батьків та соціуму у навчанні
Сім'я та друзі відіграють життєво важливу роль у розвитку дитини та оволодінні мовою. Немовлята починають вивчати мову ще в утробі матері, слухаючи голоси матері та оточуючих їх людей. Коли дорослі розмовляють безпосередньо з немовлятами, вони зазвичай переходять у "дитячий белькіт" з перебільшеною вимовою, інтонацією, і навіть виразом обличчя, що захоплює увагу немовляти і стимулює його реагувати. Батьки співають пісні, розповідають історії та розповідають про свої дії, щоб допомогти дитині вивчити рідну мову.
Таке сприятливе середовище також допомагає дітям освоїти другу мову. Сім'я та друзі забезпечують підтримку та можливості для соціальної взаємодії мовою, що вивчається. Вони допомагають дитині зберігати мотивацію та завзятість протягом навчання.
Що використовувати для навчання
Якщо ви ставите питання “як допомогти дитині у вивченні англійської мови”, приготуйтеся, що вам знадобляться не лише література та аудіо, але й нотка креативності. Не забувайте, що дитина, перш за все, відгукується на яскраву картинку та захоплюючу атмосферу. Щоб створити такий фон, включайте відео англійською мовою, підбирайте улюблені мультики дитини англійською мовою та купуйте іграшки з англійською озвучкою.
Ваше завдання - якнайчастіше долучати англійську в повсякденне життя малюка, щоб іноземна лексика постійно була на слуху і асоціювалася у дитини з рідною мовою.
Отже, як вивчати англійську з дітьми, використовуйте:
відео (мультики, рекламні ролики, що навчають відео)
книги (азбука з англійськими літерами, журнали з англійським перекладом слів)
іграшки (з озвучкою англійською мовою)
пісні англійською
Чи потрібна граматика
Потреба в граматиці виникає з 7 років, коли дитина аналізує фрази, розмовляє повними реченнями і може скласти повноцінне оповідання. До цього часу рекомендовано мати відповідний словниковий запас, щоб вчитися говорити не лише легко, а й правильно. До того ж, у дітей краще працює асоціативна та механічна пам'ять, тому в основі знання мови лежать процеси запам'ятовування, а не аналізу. Чим більше разів ви будете повторювати слова та фрази дітям, тим краще вони запам'ятаються. Згодом на основі цих речень діти почнуть будувати власні логічні ланцюжки та фрази. Вчимо дітей англійської мови поетапно, нарощуючи розумове навантаження поступово та без поспіху.
Поради щодо навчання англійської мови маленьких дітей
- Ставтеся до англійської як до захоплюючої гри.
Грайте у словесні ігри, ігри з папером або навіть у дитячі ігри англійською мовою. Наприклад, зіграйте у “Крокодил”, або показуйте дітям прості предмети та просіть назвати їх англійською. Малюйте предмети на папері та попросіть дитину вгадати назву. Будьте короткими і зрозумілими: в ідеалі ваша дитина повинна сприймати англійську мову як веселе заняття, яким ви займаєтеся разом, наприклад, похід у парк або рукоділля.
- Зробіть англійську частиною повсякденного життя.
З маленькими дітьми краще вчитися потроху та часто. А включивши англійську у повсякденне життя, ви створите ефект занурення. Діти часто показують найкращі результати, коли вивчають англійську мову шляхом занурення, наприклад, виробляючи звичку читати книги або обговорювати свій день.
Розповідайте історії. Маленькі діти люблять читати, слухати та розповідати історії. Так що це чудовий спосіб почати викладати англійську вдома! Спочатку корисно прочитати казку дитині, але поступово їй варто навчитися читати казку батькам самостійно. Зробити це можна читаючи сторінки книги по черзі з дитиною.
- Будьте обережні і не будьте надто педантичні.
Пам'ятайте, ваша мета — зробити англійську для дітей веселою та природною. Не турбуйтеся про виправлення граматичних часів дитини чи пояснення умовних речень! Якщо ви занадто багато їх виправляєте, ви ризикуєте підірвати їхню впевненість.
- Використовуйте пісні та музику.
Більшість дітей люблять співати чи займатися музикою. Крім того, спів — геніальний спосіб запам'ятати нові слова або попрактикуватися у правильній вимові. У мережі поширено безліч відеороликів для дітей раннього віку, в яких як додаткова підказка використовуються дії та зображення.
Англійська для малюків (3-5 років)
- Використовуйте багато візуальних ефектів
Зображення розкішно підходять для підтримки навчання. Дитина може розуміти, що слово “pencil” означає олівець, але впізнає зображення олівця. Тут у гру вступає візуальна пам'ять, яка допоможе створити асоціацію з малюнком і тоді запам'ятати нове слово буде простіше простого. Комбінуючи текст із зображеннями, діти зможуть краще розвивати своє розуміння.
Розгляньте ресурс Кембриджська англійська, щоб вивчати слова з картинок.
- Навчайтеся весело
Ми навчаємось більше, коли нам весело. Чим більше ми залучені до завдання, тим більше користі отримаємо. Навчання в ігровій формі створено конкретно для малюків, оскільки у такий спосіб ви зацікавите дитину та покажете, що навчання англійській це весело. Грайте в ігри, відгадуйтейте слова, скористайтеся картками для вивчення слів – вибирайте ту гру, яка подобається вашій дитині.
Використовуйте сайт Britishcouncil.org, щоб дізнатися більше про ігрову форму навчання.
- Пісні
У кожного малюка є улюблена пісня, при перших нотах якої він розпливається в посмішці та танцює по всій кімнаті. Чому б не спробувати зробити англійську пісню улюбленою для вашої дитини! Включайте англійський репертуар, коли знаходитесь вдома, і дозвольте дитині самостійно вибрати ту саму пісню. Перші звуки дитина чує ще в животі у матері, що дає йому підмогу для вивчення рідної мови у майбутньому. Звичність дитини до англійської змалку дозволить легше вивчати нову лексику у свідомому віці.
Відкрийте дитячі пісні на Youtube, або скористайтесь сайтом The Garden, якщо хочете знайти англійські пісні для найменших.
Англійська для дошкільного віку (5-7 років)
Діти передшкільного віку вимагають трохи іншого підходу до вивчення мови, а саме із залученням знань граматики та свідомим застосуванням англійської у повсякденному житті.
- Використовуйте повсякденні ситуації
Говоріть про одяг, коли дитина одягається ("Let`s wear your white shirt" - "Давай одягнемо твою білу сорочку", "Don`t take these socks” - “Не бери ці шкарпетки”).
Попрактикуйтеся в словниковому запасі іграшок та меблів, коли допомагаєте дитині наводити лад у спальні (“Take a teddy bear with you” – “Візьми плюшевого ведмедика з собою”, “Give me a pillow” – “Дай мені подушку”).
Навчайте лексиці, пов'язаної з їжею, коли ви готуєте або ходите за покупками (“Eat an apple” – “З'їж яблуко”, “A piece of bread” – “Шматочок хліба”). Коли ви йдете до супермаркету, дайте дитині список речей, які він повинен знайти (використовуйте картинки чи слова залежно від віку).
- Розповідь англійською
Тренуйте дитину розповідати історію або описувати мультик англійською. Це не повинен бути повний докладний опис всіх подій, але важливо вводити в розповідь іноземну лексику. Чим більше іноземного “суржика” буде у розмові, тим ширшим буде активний словниковий запас дитини.
- Хобі на англійській
Передшкільний вік - той самий час, коли у дитини з'являються хобі та захоплення. Танці у дівчаток, футбол у хлопчиків - яке б хобі не вибрала ваша дитина, зацікавте її вивчити тему англійською. Наприклад, якщо дитина захоплюється грою на піаніно, дивіться англійські уроки на цю тему, а якщо йому подобаються танці - переглядайте американські чемпіонати, щоб поринути в англомовне середовище.
Пам'ятайте, що малюків і маленьких дітей не варто залишати з англійською віч-на-віч. Вони швидко відволікаються і втрачають інтерес до важкого навчання, адже набагато легше дивитися мультик рідною мовою та грати у нехитрі ігри. Якщо ви вирішили, що вашій дитині потрібна англійська мова, беріть на себе відповідальність і заглиблюйтеся в навчання разом з нею.
Англійська для підлітків
- Англійська як рутина
Введіть англійську у щоденну рутину підлітків. Зробити це легко: щодня приділяйте 10-20 хвилин часу на перегляд відео або читання книг англійською. Вчіть англійську разом з дитиною, або вдосконалюйте її, вводячи її в щоденну практику.
- Більше розмов
Розмовна практика – запорука успіху вивчення мови. У сімейному колі піднімайте цікаві для вас теми англійською - дайте дітям висловити згоду або заперечення англійською та дискутуйте на весь голос! У розмовах і суперечках задіяна лексика, яка, неодмінно, стане в нагоді в повсякденному житті, тому чим більше ви говоритимете англійською на побутові теми, тим вище буде рівень володіння мови вашої дитини!
- Серіали англійською
Сучасні діти люблять дивитися серіали, тому перегляд відео та серіалів англійською – легкий спосіб прокачати English. Якщо дитина не вільно володіє іноземною мовою, використовуйте субтитри, щоб легко розібратися в репліках головних героїв.
- Соцмережі англійською
Зараз діти годинами проводять час у TikTok та Instagram. Запропонуйте дитині перекласти соціальні мережі на англійську мову, щоб тривалий час перебувати в англомовному середовищі. Згодом, стрічка новин і рекомендації також підлаштовуються під захоплення дитини і в додатках з'явиться безліч англомовного контенту.
Сподіваємось тепер у вас немає питань як допомогти дитині у вивченні англійської мови. І, насамкінець, хочемо сказати, не забувайте про прислів'я "Like father - like son" - "Який батько - такий і син". Кращим прикладом для дитини є власні батьки, тому якщо ви зацікавлені у вивченні мови або вже вільно володієте англійською, то це вірний знак, що ваша дитина захоче бути такою ж освіченою і всебічно розвиненою, як її батьки!
Оцініть статтю
0
Залишіть коментар