20% знижки на курс англійської по промокоду ENGLISHBLOG!

Дні тижня на англійській

Лексика
6 хвилин читати
04.04.2024
0
0
87

Коли ми обговорюємо дні тижня на англійській, здається, це суттєво проста тема, яку легко пропустити серед інших навчальних матеріалів. Однак, вона дуже серйозна.

Це інструмент 🔨 до впевненості в плануванні, організації подій та підтримки взаєморозуміння у вашому повсякденному житті. Тому розглянемо ці дні унікальним чином, щоб вони стали вашими надійними помічниками у будь-якій сфері життя.

Вимова днів тижня англійською

Вимова 🗣️ днів тижня в англійській мові - це як мелодія, що відкриває шлях до правильного сприйняття часу та організації. Вони мають свою власну ритмічну структуру на яку ми зараз і поглянемо:

День тижня

Вимова

Переклад

Monday

[ˈmʌndeɪ]

понеділок

Tuesday

[ˈtjuːzdeɪ]

вівторок

Wednesday

[ˈwenzdeɪ]

середа

Thursday

[ˈθɜːrzdeɪ]

четвер

Friday

[ˈfraɪdeɪ]

п’ятниця

Saturday

[ˈsætərdeɪ]

субота

Sunday

[ˈsʌndeɪ]

неділя

Скорочення днів тижня англійською

Дні тижня на англійській скорочено - це абревіатури 🔤, що можуть здатися відокремленими літерами, але насправді вони - швидкий та зручний спосіб виразити час:

Повна форма

Скорочена форма

Monday

Mon.

Tuesday

Tue./Tues.

Wednesday

Wed.

Thursday

Thu./Thurs.

Friday

Fri.

Saturday

Sat.

Sunday

Sun.

Правила вживання днів тижня в англійській

Дні тижня на англійській мають певні правила використання, які допоможуть зрозуміти, як вони розташовані у мовленні та комунікації:

 1. Велика літера Ⓜ️. Використання великої літери у назвах днів тижня є стандартним правилом пунктуації в англійській мові. Це стосується усіх семи днів тижня.

 2. Скорочена форма ✂️. Скорочені дні тижня на англійській ми використовуються в письмовій або усній мові для зручності та економії часу. Вони дозволяють швидше писати або говорити про дні тижня, особливо у неформальних розмовах чи у коротких записах.

 3. Форма питання ❓. Єдиними питаннями що можна задати з приводу днів тижня є: What day is today?/What day is it? (Який сьогодні день?) - це спосіб запитати про день тижня в даному моменті часу. Якщо ви хочете задати питання щодо минулого або майбутнього, тоді скажете: What day was yesterday/the day before yesterday/2 days ago/?(Який день був вчора/позавчора/2 дні тому?), What day will be tomorrow/the day after tomorrow/in 2 days? (Який день буде завтра/післязавтра/через 2 дні?).

 4. Повна дата 🕰️. Повна дата складається з дня тижня, місяця та числа, і ЗАВЖДИ розпочинається з дня тижня, наприклад: "Monday, January 10th" (Понеділок, 10 січня). Після дня тижня слідує назва місяця та числове відображення дати. Ця послідовність допомагає чітко визначити, коли сталася або відбудеться певна подія, і є стандартним форматом вказівки дати в письмовій та усній мові.

 5. Порядок у календарі 📅. Розміщувати дні тижня на англійській у календарі можна по-різному. У більшості країн понеділок є першим днем тижня, а неділя - останнім. Це стандартний порядок, прийнятий у багатьох культурах та країнах світу. Але є країни, де неділя вважається першим днем тижня, а понеділок - другим. Це різниця в організації робочого тижня та культурних традиціях.

 6. Артикль 📋 та дні тижня на англійській. Зазвичай ми не використовуємо артиклі з днями тижня, оскільки вони представляють повторювані події та загальний характер. Наприклад, ми кажемо "I work on Monday" (Я працюю в понеділок), без використання артикля, оскільки це відображає загальну регулярність. Проте, бувають ситуації коли артикль все таки можна зустріти поруч із днем тижня:

 • Артикль "the" може використовуватися, коли ми хочемо підкреслити конкретність дати чи події в майбутньому чи минулому. Наприклад, "the Monday after the party" або "the Sunday we met last summer". Тут "the" допомагає виокремити конкретний день тижня у зазначеному контексті;

 • Артикль "a" використовується, коли мова йде про невизначений чи абстрактний день тижня. Наприклад, "I will come back on a Sunday" (Я повернусь в неділю). У цьому випадку мовець не вказує на конкретну дату, або робить загальне уявлення про прихід у неділю, без зазначення конкретного тижня.

Прийменники та дні тижня

Вивчаючи дні тижня на англійській, варто звернути увагу на ключові інструменти у їхньому визначенні - прийменники, саме вони відображають місце подій у часі. Давайте розглянемо, як вони впливають на розміщення наших дій та подій у різні дні тижня:

 • Прийменник ON:

Вживається у висловах, що вказують на конкретний день тижня. Може застосовуватися як до однини так ідо множини:

I'll see you on Thursday for our weekly meeting. - Я побачуся з тобою у четвер для щотижневого зустрічі.

They always have a family dinner 👨‍👩‍👧‍👦 on Sundays, it's their tradition. - Вони завжди влаштовують сімейний обід по неділях, це їхня традиція.

 • Прийменники THIS/LAST/NEXT/EVERY/EACH:

Такі слова-вказівники не потребують поруч ще одного прийменника ON. "This" вказує на найближчий час в майбутньому, "last" позначає минулий день тижня, "next" вказує на наступний день тижня в майбутньому, "every" використовується для узагальнення частоти, "each" також виражає регулярність.

We have an important meeting scheduled for this Monday. - У нас запланована важлива зустріч на цей понеділок.

She attended a fascinating conference last Friday. - Вона взяла участь у захоплюючій конференції минулої п'ятниці.

I'm planning to start my new project next Wednesday. - Я планую почати свій новий проєкт наступної середи.

They hold language exchange sessions each Tuesday. - Вони проводять сесії обміну мовою кожного вівторка.

I go to the gym 🏋🏻‍♀ every Thursday. - Я ходжу в спортзал кожний четвер.

 • Прийменники FROM…TO:

Цей прийменник вказує на проміжок часу між двома конкретними днями тижня.

I work from Monday to Friday. - Я працюю з понеділка до п'ятниці.

They're open from Tuesday to Saturday. - Вони відчинені з вівторка до суботи.

 • Прийменник TILL:

Показує кінцевий час, до якого триває певна дія.

I'll be in the office 🧑🏻‍💼 till Tuesday. - Я буду в офісі до вівторка.

The course will run from Monday till Thursday till 8 o'clock. - Курс триватиме від понеділка до четверга до восьмої години.

 • Прийменник BY:

Використовується, щоб позначити останній термін або момент досягнення якоїсь події.

I need to finish this project by Friday. - Я повинен закінчити цей проект до п'ятниці.

They expect the report by Wednesday. - Вони очікують звіт до середи.

Походження назви днів тижня

Вивчаючи дні тижня на англійській одразу виникає питання звідки взялися такі назви для кожного із них? Це трохи більше ніж просто історія – кожен день має своє власне ім'я, що називається з певною метою. Тому давайте розгадаємо таємниці назв днів тижня на англійській.

 • Monday

"Monday", чи понеділок, укорінений у стародавньому слов'янському "mānandag", співвідноситься з "день Мані" - бога Місяця 🌛 в германській міфології. В багатьох культурах по всьому світу цей день є початком тижня, відзначаючи світло Місяця. Він несе у собі не тільки сегмент часу, але й символізує початок нових можливостей, відкриття, і початок подорожі через лабіринт часу.

 • Tuesday

Tuesday” відбиває своє коріння від скандинавського ім'я бога війни 🛡️ - Тюра або Тора. У римській міфології він відповідає Марсу, богу війни. Цей день символізує енергію, бойовий дух, та має у собі заряд оптимізму.

 • Wednesday

Цей день тижня походить від скандинавського бога Одіна, якого римляни трактували як Меркурія 🪐. Це день, що розділяє тиждень наполовину, віддзеркалюючи зміну напрямку, від занурення у робочі справи понеділка та вівторка до перспективи вже наближаючого вихідного. Середа символізує надію, гнучкість і можливості.

 • Thursday

"Thursday" виникло від скандинавського бога грому Тора ⚡, еквівалентного римському Юпітеру. День приурочений до міцного і могутнього бога, який символізує силу і потужність. Четвер — це час, коли ми переходимо вже півдороги до вихідних, але ще зосереджені на завершенні робочого тижня.

 • Friday

"Friday" походить від давньо англійського слова "frīġedæġ", що означає "день Фріг" – богині кохання ❤️‍ та родючості, яку асоціювали з римською богинею Венерою. Цей день часто сприймається як завершення робочого тижня і початок вихідних. Люди чекають на п'ятницю, оскільки після неї наставає вихідний час, відпочинок та розваги.

 • Saturday

"Saturday" має походження від латинського слова "dies Saturni", що перекладається як "день Сатурна". У римській міфології Сатурн вважався богом землеробства і родючості 🌾. Цей день часто сприймається як час відпочинку після робочого тижня та період для розваг, сімейного часу та відповідно відпочинку. Люди використовують суботу для відпочинку, відновлення сил та проведення часу з родиною та друзями.

 • Sunday

"Sunday" має своє походження від латинського "dies solis", що перекладається як "день Сонця" ☀️. Цей день був присвячений обожнюванню Сонця в римській міфології. У різних культурах він часто вважається днем відпочинку, релігійного чи духовного сходження, зустрічей з родиною чи відпочинку. Неділя також часто сприймається як початок нового тижня в багатьох культурах та календарях.

Корисні слова про дні тижня

Пропонуємо розглянути список слів, пов'язаних із дням тижня, які відповідно допоможуть краще обговорювати дні тижня на англійській мові:

Слово/Фраза

Переклад

today

сьогодні

yesterday

вчора

the day before yesterday

позавчора

2/3/4 days ago

2/3/4 дні тому

tomorrow

завтра

the day after tomorrow

післязавтра

in 2/3/4 days

через 2/3/4 дні

weekend

субота і неділя (вихідні дні)

weekday

субота або неділя

working week

робочий тиждень

in a week

через тиждень

a day off

вихідний

a sick day

лікарняний

weekly

щотижневий

daily

щоденний

midweek

середина тижня (тобто середа)

fortnight

два тижні від сьогодні

once/twice a week

один раз/двічі на тиждень

3/4/5 times a week

3/4/5 рази на тиждень

biweekly

двічі на тиждень або раз у два тижні

Monday blues

понеділкова меланхолія (фраза, яку говорять ті, хто розчарований початком понеділка)

Monday morning quarterback

людина, яка критикує або оцінює події після того, як вони сталися

thank God it's Friday (TGIF)

дякую Богу, що сьогодні п'ятниця (висловлює вираз полегшення в кінці робочого тижня)

Sunday driver

невмілий водій (повільний або розслаблений водій, часто до обурення інших водіїв)

red-letter day

червоний день в календарі (дуже важливий або значущий день)

a month of Sundays

ціла вічність, дуже довгий період часу

small Saturday

використовується для будь-якого дня тижня, коли людина може насолодитися відпочинком чи вільним часом (Наприклад, якщо в четвер ви пішли з роботи раніше, то можна вважати цей день "маленькою суботою")

We're planning a picnic 🏞️ the day after tomorrow. - Ми плануємо пікнік післязавтра.

I have a lot of work to do during the working week. - У робочий тиждень у мене багато роботи.

I'm taking a day off to rest. - Я беру вихідний, щоб відпочити.

We have weekly meetings to discuss progress. - У нас щотижневі зустрічі для обговорення прогресу.

I always struggle with Monday blues, but a good cup of coffee helps. - Я завжди стикаюся з понеділковою меланхолією 😞, але гарна чашка кави допомагає.

TGIF! Finally, we can relax and enjoy the weekend. - Дякую Богу, що сьогодні п'ятниця! Нарешті, ми можемо відпочити і насолодитися вихідними.

It was a red-letter day for our team when we won the championship. - Це був важливий день для нашої команди, коли ми перемогли у чемпіонаті.

Leaving work early on Thursday felt like a small Saturday, such a relief! - Вийти з роботи раніше у четвер було як маленька субота, таке полегшення!

Кожен день тижня несе своєю назвою особливий зміст та емоції. Зокрема, досить часто можна зустріти багато віршів про дні тижня англійською, що допоможуть вам у їхньому запам’ятовуванні. Тому впевнені, щ це не стане для вас проблемою.

Оцініть статтю

 • 0

Залишіть коментар

Банер