20% знижки на курс англійської по промокоду ENGLISHBLOG!

Розмовна чи письмова англійська мова, що важливіше?

Письмо
3 хвилини читати
26.01.2024
0
0
60

Розкриємо що важливіше, розмовна чи письмова англійська, розглянувши, як ці два елементи взаємодіють та впливають на наше володіння англійською мовою.

У світі англійської мови дві величезні сфери, що здавалося б, відіграють різні ролі. Одна - це багатий словниковий запас, наповнений виразами, кольоровими відтінками 🎨 і можливостями виразити свої думки. Інша - це граматика, складна й точна, яка визначає порядок слів і часи, утворюючи основу правильних конструкцій.

Але що важливіше – знати сотні слів і не вміти ними користуватися, чи мати бездоганне володіння граматикою, але не мати необхідної лексики для вираження думок? 

Переваги розмовної англійської

У світі, де швидкість спілкування та адаптація до різноманітних ситуацій стають ключовими, англійська розмовна мова виявляється не просто інструментом, але й ключем до розуміння культур 🎎, досягнень, та обміну ідеями на глобальній арені. Відповідно володіння розмовною англійською має багато переваг:

1. Менше формальності, більше практичності 🗣️

 • Пряме спілкування. Розмовна англійська передбачає простіші конструкції та менше формальних правил, що дозволяє людям більш вільно та невимушено спілкуватися;

 • Швидке реагування. Знання розмовної мови дозволяє вам виразити свою думку швидше та без переживання за граматичну правильність.

2. Швидше включення в процес ⌛

 • Менше часу на вивчення. Люди можуть швидше реагувати на обговорення чи ідеї, не витрачаючи час на вивчення глибоких правил мови;

 • Адаптація до ситуації. Розмовна англійська дозволяє адаптуватися до різних ситуацій швидше та ефективніше.

3. Навчання через контекст 📚

 • Пов'язаність інформації з конкретною ситуацією. Коли мова йде про конкретну тему або ситуацію, інформація стає більш доступною та легше усвідомлюється;

 • Більш живе вивчення. Розмовна мова надає контекст, що допомагає запам'ятовувати слова та вирази у більш живий спосіб.

4. Сприйняття мови через чуття 👂

 • Емоційне сприйняття мови. Говоріння та слухання допомагають краще розуміти емоційний відтінок та нюанси мови;

 • Більше запам'ятовування через емоції. Коли ви відчуваєте мову, вона краще запам'ятовується.

5. Інтерактивність у навчанні 🧑‍💻

 • Різноманітність джерел. Використання різних джерел, таких як фільми, соціальні мережі, музика та подкасти, робить процес вивчення більш цікавим та різноманітним;

 • Адаптація до реального вживання мови. Інтерактивність у вивченні дозволяє більше звикнути до реального вживання мови в різних ситуаціях.

Ось такі переваги розмовної англійської мови сприяють практичному та ефективному використанню мови в різних сферах життя, допомагаючи швидше освоювати та використовувати її у реальних ситуаціях.

Переваги письмової англійської

Письмова англійська мова має також ряд своїх переваг:

1. Навички письмової англійської у професійних сферах 👨‍✈️

 • Письмовий обмін інформацією. Вміння чітко та лаконічно висловлювати думки письмово є ключовим у великій кількості професій. Це допомагає у веденні кореспонденції, створенні звітів, електронних листів, а також у комунікації через електронні платформи;

 • Розробка документації та інструкцій. Письмова англійська є важливою у створенні документації, інструкцій, технічної документації та звітів, забезпечуючи точність та зрозумілість тексту для широкого кола користувачів;

 • Управління віддаленими командами. Здатність ефективно спілкуватися письмово є необхідною у віртуальних командних середовищах, де комунікація відбувається через електронні повідомлення, платформи співпраці та електронну пошту.

2. Читання текстів 📖

 • Розуміння інструкцій та технічної документації. Письмова англійська мова дає можливість читати технічні та інструктивні матеріали, що важливо у роботі з технологіями, науковими текстами чи виробничими процесами;

 • Читання літератури та інформаційних джерел. Навички читання допомагають в осмисленні актуальної інформації, новин, наукових статей та документів для розвитку і професійного зростання.

3. Переписка з іноземними друзями чи партнерами 📳

 • Культурний обмін. Через письмову комунікацію з іноземцями ви можете вивчати не лише мову, а й культурні особливості, розвиваючи свої міжнародні стосунки та розуміння;

 • Ділова комунікація. Це також засіб спілкування у важливих справах, угодах та професійних відносинах з іноземними партнерами.

4. Викладання та навчання 👩‍🏫

 • Організація лекцій та презентацій. Вміння правильно структурувати та висловлювати думки письмово важливе у викладанні та поясненні матеріалу.

Отже, письмова англійська має величезний потенціал у різних сферах життя: від професійного зростання до особистих комунікацій, надаючи можливості розуміти, використовувати та спілкуватися мовою через письмо.

Що важливіше граматика чи лексика?

Обговорення про важливість граматики та лексики в англійській мові завжди було актуальним. Немає чіткого відповіді на питання, що є важливіше: граматика чи лексика, оскільки це залежить від потреб та мети використання мови.

Граматика надає основу та структуру мови, дозволяючи створювати правильні речення та вирази. Без неї мовне спілкування може бути некоректним чи незрозумілим. Однак, вивчення розмовної англійської визначає багатство слів, необхідних для точного вираження думок та ідей. Це є ключовим для розуміння та висловлення себе.

Золота середина полягає в умінні збалансувати граматику і лексику. Навички граматики варто підкріплювати певною кількістю лексики, а лексичний запас — граматичними знаннями. Вивчення одного без іншого може бути обмеженим ❗

Існує взаємозв'язок між граматикою та лексикою. Навички використання правильних граматичних конструкцій допомагають виражати значення слів та формувати правильні речення. Лексика ж визначає, як точно та виразно ми можемо висловити свої думки.

Отже, важливо розвивати обидва аспекти мови. Граматика та лексика — це не просто окремі складові, вони взаємодоповнюють один одного. Тільки збалансоване поєднання обох навичок дозволяє вільно й ефективно спілкуватися мовою.

Оцініть статтю

 • 0

Залишіть коментар

Банер